Kroužek AJ pro ŠD

KAPITOLY

Protože do kroužku chodíme třeťáci i čtvrťáci a naše jazykové dovednosti jsou trochu rozdílné (i když ne na dlouho!), pojali jsme náš kroužek trochu netradičně. Snažíme se seznámit se situacemi, se kterými se při návštěvě cizí země můžeme setkat. Starší spolužáci pomáhají mladším a naopak mladší svými nápady mnohdy předčí ty starší.

Nejprve si každý z nás otevřel svůj vlastní obchod nebo restauraci, kde trénujeme rozhovory s prodavači či obsluhou. V naší třídě existuje Supermarket, Restaurant, Pet shop, Jewellery, Bookshop, Florist’s či Toy shop. Nechybí nám samozřejmě ani peníze. Díky tomu jsme se také naučili nebo si zopakovali předložky, abychom mohli prodavače přesně navigovat k našemu vytouženému zboží.

Dále si vytváříme mapu města, abychom se uměli zeptat na cestu. V ní samozřejmě najdeme i naše obchody, ve kterých si pak nakoupíme, co potřebujeme.

To vše prokládáme děním během roku – seznámili jsme se s anglosaským svátkem Halloween, s vánočními tradicemi v anglicky mluvících zemích a dále oslavíme původem irský svátek sv. Patrika nebo Velikonoce.

V dalším pololetí pak rozšíříme naši mapu na celý svět a budeme cestovat! Naučíme se např. nakoupit letenky, zamluvit hotel, popsat cestu dopravními prostředky, prezentovat naše zážitky z cestování a připravíme se na prázdniny.

předchozívytisknout stránku