Kroužek AJ pro ŠD

KAPITOLY

Již celé jedno pololetí se scházíme a seznamujeme se s prvním cizím jazykem – angličtinou. Protože ještě neumíme bravurně číst a psát, tak si zpíváme písničky, hrajeme hry, vybarvujeme obrázky, snažíme si povídat a občas vyrobíme nějakou drobnost pro naše rodiče nebo kamarády.

Od září už jsme se naučili spoustu nových slovíček a písniček. Hned od začátku samozřejmě známe počítání v angličtině a umíme pojmenovat barvy. Když se přiblížil konec října a s ním anglosaský svátek Halloween, přinesli jsme si do školy kostýmy. Šli jsme postrašit druhý kroužek prvňáčků a písničkou Trick or Treat si u nich vykoledovali sladkou odměnu. Ti, kteří navštívili Jarmark pětadvacítky, už vědí, že umíme i pozdravit kdykoliv během dne, zeptat se, jak se máte a také se řádně umýt. Před Vánocemi jsme si zazpívali některé vánoční koledy, ale nejvíce jsme si stejně oblíbili Little Snowflake. Našim rodičům jsme pomocí Christmas Cards popřáli Merry Christmas and Happy New Year! A po Vánocích jsme byli překvapeni, protože Ježíšek nezapomněl ani na náš kroužek a do malé anglické herny nám nadělil novou výzdobu. Všem se moc líbila!

V novém roce samozřejmě také nezahálíme. Už umíme pojmenovat spoustu zvířátek a hrozně rádi hrajeme hru Simon says, kde můžeme předvést, jak dupe slon, kolíbá se tučňák, mňouká kočka nebo skáče klokan. Také spousta z nás zná jednotlivé dny v týdnu a v polovině února jsme nezapomněli popřát našim blízkým Happy Valentine’s Day! Teď už se ale vrháme na jídlo a určitě nám bude chutnat. Do you like ice cream? YES, I do!