Kroužek AJ pro ŠD

KAPITOLY

Na počátku prvního pololetí jsme si zopakovali, co jsme se naučili z anglického jazyka v předchozím školním roce a navázali na tyto znalosti. Jelikož nám psaní a čtení ještě nejde tak rychle, snažíme se učit především formou písniček, říkanek, omalovánek, křížovek, pohybových her a k dispozici máme také pracovní sešity se spoustou zábavných úkolů.

K výuce také používáme několik učeben s rozdílným vybavením, aby se staly hodiny angličtiny pro žáky co nejzajímavější.

A co už umíme po prvním pololetí? Umíme pozdravit, představit se, známe všechny členy naší rodiny, celou škálu barev, počítat do 20-ti, abecedu, dny v týdnu, názvy měsíců, počasí, části svého těla a mnoho dalšího.

Ti z Vás, kteří navštívili v listopadu loňského roku "Jarmark" – již tradiční akci 25. ZŠ, měli možnost také shlédnout naše vystoupení – scénku se skákajícími opičkami " 5 little monkeys ", jejíž nácvik děti nesmírně bavil.

V období Halloweenu jsme se také naučili tradiční koledování a písničky, spojené s tímto svátkem. Čas předvánoční zase patřil zpívání koled a vyprávění si o rozdílnostech slavení těchto svátků v různých zemích.

Druhé pololetí jsme zahájili anglickou verzí písně "My tři králové" a také písničkou o sněhové vločce. Naučili jsme se spousty nových slovíček a to na téma: dopravní prostředky a školní potřeby. A v neposlední řadě jsme se také naučili popřát Happy Valentine’s Day! V následujících měsících se také budeme věnovat slovíčkům a frázím, které bychom mohli využít v létě při zahraniční dovolené.

předchozívytisknout stránkudalší