Dramatická výchova

Nejen divadelním, ale maskotem celé 25.ZŠ je náš CHVÁLÍČEK.

chvalicek

25. základní škola v rámci své široké nabídky zájmového vzdělávání, nabízí již pět divadelních kroužků: Dividlo, Dramaťáček, Hrajeme maňáskové a loutkové divadlo, Maňáskové a loutkové divadélko a Divadelní kroužek. Ve všech kroužcích si vyzkoušíte jak se dělá divadlo, seznámíte se s dramatickou výchovou, která vychází právě z přirozené dětské hry "na něco" nebo „jako“ a která je založena na kouzlu, v němž se my a vše, co je do hry zahrnuto (prostor, věci, zvuky), stávají něčím nebo někým jiným, než ve skutečnosti jsou a umožní Vám vstoupit do tajuplných světů pohádek, záhad a tajemství. Metody dramatické výchovy, které v našich kroužcích používáme, dovolí dětem vstoupit a prozkoumat příběh zevnitř, vnímat ho všemi smysly, prožívat, ale i přinášet své podněty a tím ovlivňovat děj. Pro malé děti je přirozené „hrát si“ na pohádky, které slyšely nebo viděly, ale podobně "hrát si" dokážou i starší děti, dokonce i dospělí, když mají více času pro překonání trémy a ostychu. Proto ať jsi malý nebo velký, pojď hrát s námi divadlo. Těší se na tebe: Helena Sladká a Bára Mrázová, Chválíček, Monika Moravcová a Vlasta Mauleová a Jana Klečková.

divadlo

Chválíček se svojí kamarádkou Chválinkou na návštěvě v mateřské školce v rámci projektu "25.ZŠ pomáhá 25.MŠ". Fotografie najdete zde:

Samozřejmě Chválíček s Chválinkou nezapomíná ani na naše malé prvňáčky, a proto vždy během září navštíví všechny první třídy. Fotografie najdete zde: