PF 2013

A už jsou opět tady,

nejkrásnější svátky celého roku

Vánoce.

Ve starověku lidé v těchto dnech oslavovali návrat slunce, kdy se délka dne po podzimním slunovratu (21. 12.) opět začne prodlužovat. V dnešní době v křesťanském světě slaví Vánoce jak věřící, tak i lidé nevěřící. Adventní čas býval dobou zklidnění, kterou provázely nejrůznější lidové zvyky a obyčeje. Dnes se Vánoce staly spíše svátkem rodinným než náboženským. Vánoce by měly být především svátkem klidu, pohody, odpoutání se od každodenních starostí a pracovního shonu. Měly by sloužit k upevnění rodinných vazeb a k vychutnání atmosféry vánočních dnů. Největší půvab mají Vánoce pro malé děti, těšíte se na ozdobený stromeček a dárky, které vám přinese Ježíšek. Věřte, že to kouzlo dětských Vánoc si každý nese v sobě po celý život a rád se k němu v dospělosti vrací. Nezapomínejme, že Vánoce nejsou o dokonalosti a kvantitě, ale o štěstí a vzájemné pohodě, kterou kolem sebe každý vytvoříme. O Vánocích budete s rodiči doma nebo u svých příbuzných či známých, věnovat se zimním sportům nebo půjdete jen tak na procházku. Najděte si chvilku na rozjímání při svíčkách, bez televize, PC a poslouchejte vyprávění těch „dříve narozených“. A ať již budou vaše letošní Vánoce nejdojemnější a vánoční prázdniny nejbláznivější , tak vám všem přeji, ať vám Ježíšek nadělí pod stromeček nějakou pěknou knihu nebo čtečku :-D.

Do nového roku 2013 přeji všem hodně štěstí, zdraví i studijních úspěchů a budu se opět těšit na setkání s vámi po vánočních prázdninách v naší školní knihovně.

Vaše knihovnice.

PF 2013