Čtení na leden

Co si děti přečtem v lednu, když je zima v nedohlednu? Spisovatele a výtvarníka Petra Horáčka znají děti po celém světě. napsal a vydal 30 vlastních titulů a ilustroval několik dětských knih.Nejpopulárnější je Hloupá husička Suzy nebo Nový domek pro myšku. Novinkou je knížka Moucha. Ty starší z vás by mohla zaujmout knižní série Zeměplocha. Knihy napsané anglickým spisovatelem Terrym Pratschettem, současným nejznámějším autorem humoristických fantasty románů, vám jistě nejsou neznámé. Pratschettův styl je nezaměnitelný, dokáže dodat energii a vykouzlit úsměv na tváři. Nabízí vyprávění bez násilí a krveprolití, což je v žánru fantasty vyjímkou. Zeměplocha je fiktivní svět, ležící na hřbetě želvy plující vesmírem. Jeho svět je plný svalnatých hrdinů, mudrců, svérázných čarodějnic až po mluvící stromy a kameny. Terry nikoho z mladých čtenářů nezklamal. Kniha Martina Howarda Baciláci poučí  malé školáky jak důležité je mýt si ruce. Kdo nebude dodržovat hygienická pravidla, toho napadne královna Bakterie se svým vojskem Baciláků. Kniha je nádherně ilustrovaná a potěší svým humorem i dospěláky.