Březen je měsícem čtenářů - informace

Než vyrazíme do přírody na výlety a než nás zcela pohltí jaro, je nejvyšší čas si ještě něco přečíst. V knihovně se seznámíme s autory nejčtenějších dětských knih, povíme si o knižních novinkách a naše knihomolky představí své nejoblíbenější knihy, které četly nebo mají právě rozečtené. Naše čtenářská soutěž stále úspěšně pokračuje. Knihomolky celkem s přehledem vedou. Knihomolky totiž čtou rády, čtou hodně a umistˇují se opět v první desítce školní čtenářské soutěže. Připravujeme se na "Noc s Andersenem". Letos se bude pátrat po školním strašidle Zlobímfurt, které si v naší škole začíná lebedit . Doufáme, že se nám strašidlo podaří letos dopadnout a zneškodnit, malých detektivů budeme mít hodně. Knihovnice s klubovnicí mají připravenou nejednu léčku, a pevně doufají, že Zlobímfurta společně zneškodní. Mají totiž metodickou příručku slavného komisaře Vrťapky. Pan školník se s úsměvem vyjádřil: " To se vám nemůže podařit, stále uniká a neustále mění svoji podobu. Nedávno jeho řádění odnesla nástěnka v přízemí ."  Přejeme všem  "návštěvníkům"  školní knihovny  hodně čtenářských zážitků a společně se budeme těšit na pohádkovou Noc s Andersenem.