Motto školy: ,, Chceme-li na dítěti něco změnit, pak nejdříve zkoumejme a sledujme, zda není něco, co bychom měli změnit raději na sobě.“ (C.G. Jung)

25. ZŠ je školou s rozšířenou výukou tělesné výchovy, hudební a výtvarné výchovy.

Školu dále tvoří školní družina, školní klub školní jídelna, které jsou umístěny ve stejné budově jako základní škola. Při 25. ZŠ je zřízena Školská rada a také Klub rodičů a přátel 25. ZŠ. V rámci dětské samosprávy pracuje na škole Žákovský parlament (žáci 4. - 9. ročníku).

Školní vzdělávací program „ŠKOLA FAIR PLAY“ je sestaven tak, aby rozvíjel nadání, talent a zájmy všech žáků školy. Klademe důraz na smysluplné trávení volného času. V rámci zájmového vzdělávání mají žáci na výběr z řady sporotvních kroužků, mohou navštěvovat dramatické soubory, pěvecké sbory nebo také jazykové, naučné a výtvarné zájmové kroužky. Školní družína a klub nabízí dětem zapojení do rozmanitých činností i během odpolední vycházky. Školní knihovna je pro žáky otevřena od 12 do 16 hodin. Každoročně organizujeme pobytové a výchovně vzdělávací akce: ozdravné pobyty, bruslení na Zimním stadionu v Plzni, letní a zimní sportovní soustředění, lyžařské kurzy, vodácké kurzy, poznávací zahraniční zájezdy s důrazem na rozvoj cizího jazyka a vysokohorskou turistiku, školní soutěže, besídky, pěvecké i divadelní představení.

V budově naší školy sídlí i 4. ZUŠ s širokou nabídkou hry na hudební nástroje, malby, zpěvu a tance.
25. základní škola poskytuje žákům velmi kvalitní výchovu a vzdělávání. Důraz klademe na vzájemnou úctu mezi pedagogem a žákem. Nabízíme kvalitní pedagogický sbor, který je zárukou pozitivního klimatu ve třídách s důrazem na rozvoj zodpovědnosti, samostatnosti a spolupráce mezi žáky.
Jsme rádi a těší nás, že je o naši školu stále velký zájem.

2024_pedg sbor _mala
                                                          Pedagogičtí pracovníci 25. ZŠ v září 2024