Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje realizuje od 1. 3. 2012 do 31. 8. 2014 projekt nazvaný „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“. Projekt je spolufinancován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem a Operačním programem vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ celého Plzeňského kraje připravil projektový tým Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje základní kola soutěží v technických dovednostech. Z téměř 700 žáků, kteří absolvovali základní soutěže, byli nejlepší řešitelé nominováni jako zástupci svých škol na celokrajské finále, které proběhlo dne 5. 2. 2014 na Středním odborném učilišti elektrotechnickém v Plzni.

Celkem 70 žáků 9. tříd z 18 základních škol ze všech 7 okresů Plzeňského kraje poměřilo své dovednosti a znalosti v oblasti elektrotechniky a fyziky. Žáci soutěžili ve dvojicích a sestavili 2 projekty dle zadaného schématu pomocí atraktivní elektronické stavebnice Boffin 750 a vypracovali znalostní kvíz z fyziky.

Do krajského finále se probojovali také naši žáci devátého ročníku Jakub Lodr, Pavel Nový, Adam Ženíšek a Michal Nováček.

Tým Ženíšek - Nováček se umístil na pěkném 9. místě.

Výsledková listina