Logická olympiáda

KAPITOLY

logo

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Informace pro žáky, učitele a rodiče na www.logickaolympiada.cz

V letošním roce soutěžilo v základním kole celkem 526 (registrováno bylo 653).

V kategorii A řešilo on-line test 250 žáků  (z toho 104 mezi 75% nejlepších řešitelů v republice) a v kategorii B 276 žáků (z toho 184 mezi 75% nejlepších řešitelů v republice).

Do krajského kola 1. listopadu 2019 postupují:

Jan Němeček z 5.C (kat. A) a Adéla Dubinová z 9.D (kat. B).

Nejlepší řešitelé (kvantil vyšší než 90% v kraji) v kategorii A jsou:

Anna Hladíková z 5.D, Tereza Velíšková a Michal Mašek z 5.A a Adéla Němečková z 4.D.

Nelepší řešitelé (kvantil vyšší než 90% v kraji) v kategorii B jsou:

Marek Köcher z 8.A, Pavla Sankotová z 9.D, Emma Sládková z 7.D, Kateřina Krátká z 9.A,
Alenka Hrbáčková z 9.D, Adéla Pacholíčková z 7.D, Oliver Suda z 9.C a Jiří Lüftner z 8.A.

GDPR - rodiče dětí mladších 16 let poprosíme i o souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže. Nově je potřeba do registračního formuláře zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče. Na emailovou adresu rodičů pak bude zaslaná prosba o jejich souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí.

Harmonogram soutěže:
srpen 2019 - 30. září 2019 - registrace soutěžících a škol

Základní kolo proběhne pro
                         kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2019
                         kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2019

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 20 minut pro kategorii A1 a A2 a 30 minut pro kategorie A a B. Nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

1. listopad 2019: krajská kola

25. listopad 2019: finále v Míčovně Pražského hradu