Mariam a Bridget

Mariam žije v Ugandě, je jí 23 let a nedávno začala pracovat. Před osmi lety uvedla jako svou naléhavou potřebu vzdělání. Psala, že ráda hraje fotbal a jejím oblíbeným jídlem je rýže.

Uganda patří mezi nejchudší státy na světě. Hospodářské problémy, tisíce sirotků, AIDS, nedostatek financí ve školství a zdravotnictví.  Projekt Adopce na dálku funguje v Ugandě již deset let a pomáhá řešit problém vzdělávání dětí, kterým schází finanční prostředky. Pedagogičtí pracovníci 25. ZŠ podporovali Mariam osm let. Díky vzdělání, které jí bylo umožněno, měla  možnost získat práci, je schopna postarat se nejen o sebe, ale pomoci i svým rodičům a sourozencům.

Bridget Tumusime je také z Ugandy. Je jí 8 let a chce chodit do školy. Jejím oblíbeným pokrmem je kaše z vařených zelených banánů, ráda kreslí. Tatínek jí zemřel, maminka se stará o další dva sourozence a Bridget bydlí s babičkou. Její každodenní povinností je nosit vodu. Bridget byla vybrána jako nová adoptivní žákyně 25. ZŠ.