PROSIT v Plzni
8. 1. 2018
Kapitoly
2021/22
V rámci odpolední družiny mají děti možnost si vyzkoušet nejrůznější moderní technologie. Naše škola disponuje několika druhy elektronických a robotických stavebnic, iPady či dotykovými Active panely.
Zde je ukázka práce s těmito pomůckami:
iTriangle - výuková stavebnice. Tato stavebnice umožňuje žákům pochopit souvislosti a prohloubit znalosti nejen z fyziky. Stavebnice obsahuje i sadu senzorů a aktorů pro měření a zpracování dat.
mBot2 robot pro výuku programování.
Ozobot BIT. Jednoduchý, intuitivní, ale vysoce programovatelný a upravovatelný. Ozobot využívá ke komunikaci unikátní barevný jazyk, založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel, tzv. ozokód. Můžete měnit svůj směr, barvu, rychlost a intenzitu blikání integrované LED diody. Můžete nechat Ozobota rotovat jako tornádo nebo tančit pozpátku. Nakreslete čáru a Ozobot ji ihned začne sledovat pomocí světelných senzorů jako lokomotiva kolejnici. Nakreslete na čáru křižovatku a Ozobot se sám rozhodne, kterým směrem se vydá.
iPady. Nejčastěji je využíváme pro práci s AR. Rozšířená nebo také "augmentovaná realita" je označení pro vizuální dosazení digitálního objektu do reality za pomocí 3D skenů okolního prostředí. Tento objekt zasazený do reálného světa lze poté pozorovat pomocí obrazovky daného zařízení.