Mistrovství ČR U13

O víkendu (3. - 4. 5.) se v Liberci konalo Mistrovství České republiky v badmintonu v kategorii do třinácti let.

Z naší školy se zúčastnili Jan Viktora, Šimon Mráz a Eliška Zemková. Pro Honzu se Šimonem znamenalo toto mistrovství loučení s nejmladší kategorií a proto odjížděli s vysokými ambicemi. Už od začátku turnaje ale bylo jasné, že bitva o medaile nebude jednoduchá.

Nejlépe si z naší výpravy vedl Honza Viktora, kterého ve vítězném tažení zastavil až ve finále první nasazený Marek Aubus z Hradce Králové. Honza prohrál ve třech setech a z nejvyšší soutěže v ČR si tak odvezl stříbrnou medaili a titul vicemistra ČR! Gratulujeme! (skóre zápasu: 16-21; 21-18; 14-21)

Další cenné kovy už se našim domů přivést nepovedlo, nebylo k nim ale daleko. Šimon předvedl ve dvouhře moc pěkný výkon, nakonec ho ale ve čtvrtfinále zastavil o 2 roky mladší Jan Janoštík z Českých Budějovic.

Honza se Šimonem bojovali o semifinále i ve čtyřhře, tentokrát s pražským párem Kulíšek - Palán. Ani v tomto zápase se ale nepovedlo dovést 3. set k vítěznému konci (skóre zápasu: 14-21; 21-16; 17-21).

I Eliška se se svou spoluhráčkou Nicol Hlušičkovou pokusila medaili vybojovat. Do čtvrtfinálového zápasu s 2. nasazeným párem Hadáčková - Kobyláková daly vše, naneštěstí to stačilo pouze na další třísetové zklamání (skóre zápasu 21-12; 19-21; 11-21).

Všem účastníkům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme mnoho vyhraných zápasů i ve vyšší kategorii.