Záložka do knihy

V letošním roce se naše škola zúčastnila 8. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů, který vyhlásila Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave. Do tohoto projektu se celkem přihlásilo 1134 škol. Jako partnerská škola nám byla přidělena Základní škola s mateřskou školou Bracovce ze Slovenské republiky. Naše žáky s tímto projektem seznámili třídní učitelé, vychovatelky v školní družině a klubu. Při propagaci projektu jsme zveřejnili i internetové kontakty partnerské školy v knihovně. Záložky do knih pro slovenské žáky jsme vyráběli v hodinách pracovních činností nebo v školním klubu. Vyráběny byly libovolnou technikou a tak se malovalo, kreslilo, stříhalo a lepilo. V balíčku na Slovensko jsme poslali nejen vyrobené záložky, ale také informace o naší škole a propagační materiály o Plzni. Balíček od slovenských kamarádů přišel po podzimních prázdninách. Záložky od slovenských kamarádů si děti , které se projektu zúčastnily, vloží do svých knih. V tomto projektu se nejednalo pouze o výrobu a výměnu záložek, ale také o podporu čtenářství a dalších aktivit s tím spojených - tvořivé nápady, šikovné ruce a radost dětí někoho obdarovat.

záložky

Záložky