Svět knihy Praha

Svět knihy  svět knihy

Letošní ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha je již třiadvacátým v řadě. Pro letošek má připraveny novinky. Ke stávajícím vystavovatelům přibude celý pavilón menších specializovaných nakladatelství. Hlavními tématy roku 2017 jsou Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy. Pro návštěvníky se brány veletrhu otevřou od čtvrtka 11. 5. do neděle 14. 5. 2017. V předvečer Světa knihy se bude konat již zavedená Noc literatury. Svět knihy Praha navštíví každoročně 40 000 návštěvníků. Česká a světová literatura je v rámci festivalu představována formou setkání s autory, autorských diskuzí a autogramiád. Nedílnou součástí výstavy jsou semináře, workshopy, soutěže a tvůrčí dílny. Partnery a pořadatele jsou každoročně významné české kulturní a vědecké instituce: Ministerstvo kultury, hlavní město Praha, České centrum Mezinárodního P.E.N., Obec překladatelů, Asociace spisovatelů, Česká sekce IBBY, Klub ilustrátorů, Národní knihovna ČR, Národní Muzeum, ambasády a kulturní střediska zemí, z nichž se nakladatelé a spisovatelé veletrhu účastní.