Březen - měsíc knihy a čtenářů

I přes veškeré snahy internetu a medií si tištěná kniha stále drží svoji pozici. Březen je začátkem jara a zůstává i nadále svátkem čtenářů a knih. Naše škola oslaví březnový "Měsíc knihy a čtenářů" pořádáním různých akcí a také besedou. V úterý 7. 3. nás potěšil svojí návštěvou horšovskotýnský spisovatel Ivan R. Vičar. Jeho příběhy nazvané Pohádky skřítka Bonifáce potěšily už stovky dětí i dospělých. Pan Vičar si s dětmi povídal o psaní pohádkových příběhů a přečetl i několik ukázek ze svých knih. Děti se ptaly také na všední život spisovatele. Ten všem jako pohádkový dědeček rád a s úsměvem odpovídal. Po besedě následovala autogramiáda jeho knihy Kara Mor, poslední čaroděj ze země Kůd a pokračování příběhů skřítka Bonifáce. Všichni se budeme těšit na jeho příští návštěvu.

beseda - Vičar