Klokani - 8. oddělení ŠD

Úvod

 

Vybavení našeho oddělení

Vítáme vás na stránkách našeho 8. oddělení ŠD - Klokani,  žáků 2.C.  Těším se na vás v novém školním roce 2019-20, ve kterém v rámci hry  Máme rádi zvířata aneb hra "O lvího krále" budeme poznávat říši zvířat. Součástí budou různé hry a soutěže motivované jednotlivými zvířátky. Obrázky zvířátek budou odměnou za naše výkony a kdo získá nejvíc zvířátek, stane se "lvím králem".

Na spolupráci s těší vychovatelka Helena Sladká

září 2019

 

 Měsíc září znamená začátek nového školního roku. Všichni se po prázdninách těšíme na své spolužáky, s kterými se podělíme o prázdninové zážitky. Rozjedeme novou celoroční hru Máme rádi zvířata aneb hra O lvího krále, kde se dozvíme o životě různých zvířátek.  Začínáme domácími zvířátky - pejskem a kočičkou a přejdeme i na zvířátka lesní - veverku obecnou.

Tak to jsme my, klokani. Rádi skáčeme, rádi si hrajeme a rádi soutěžíme.

Sbírání kaštanů na Homolce.

Který pejsek bude nejrychlejší?

 

Skautské oddíly připravily pro veřejnost na Homolce různé akce a disciplíny. Tak jsme to také zkusili a o zážitky nebyla nouze.

 

A už nám dobíhá první pejsek.

 

Kreslení veverky Čiperka, Křupky či Elišky. Každý si pojmenoval svoji veverku.

 A takhle lezou veverky čiperky a veverčáci.

 A to jsou naše veverky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Říjen 2019

Snad bude v měsíci říjnu krásné počasí - budeme chodit na vycházky do lesoparku Homolka, všímat si změn v přírodě a vyrábět z přírodních materiálů. Seznámíme se s novými zvířátky - zajícem polním, ježkem a sovou. Nebudou chybět ani hry a ani soutěže.

 

 Ve volných chvílích hrajeme společenské hry, Panika v ZOO je jedna z nejoblíbenějších.

Výroba Ježků. Pečlivě obkreslit, vystříhat a pěkně nalepit "bodlinky".

To, že ježci jablka nejedí, ale na bodlinkách nosí - jsme si vyzkoušeli sami. Udržet jablíčko na zádech bylo pro někoho náročné, pro jiného lehké.

Udržet se na kladině, přeskakovat mety a stát na jedné noze, dovedeme i my.

Přeci nebudeme chodit rozcuchané!!! Tak se společně učešeme.

Listopad 2019