Schůzky žákovského parlamentu

KAPITOLY

Zápis ze shůze žákovského parlamentu dne 8. 6. 2023

Dne 8. 6. 2023 se na plzeňské radnici konalo zasedání městského žákovského parlamentu s účastí primátora města Plzně Romana Zarzyckého a náměstkyně pro školství a cestovní ruch Lucie Kantorové. Probírány byly otázky ohledně problematiky školství a nových změn v našem městě.
V příštím školním roce 2023/2024 dojde pravděpodobně ke změně typů přijímacích zkoušek.
Zástupci žákovského parlamentu z jednotlivých tříd se mohli dobrovolně zúčastnit prohlídky naší školní jídelny.
Dále bylo na schůzi probíráno využití malého sálku v rámci jednotlivých ročníků naší školy.
Pro 1. stupeň jsou na naší škole pořádány typy akcí jako jsou besídky a všeobecně by si žáci z jednotlivých ročníků přáli konání více akcí a různých typů výletů.
Na naší škole je na webových stránkách přístupná schránka důvěry, kterou můžeme nalézt i v hmotné tzv. lístečkové podobě naproti ředitelně školy.
V příštím školním roce se naše škola opět zapojí do akce "Pěšky do školy" v měsíci září. Cílem této akce je zvýšit počet dětí, které se pravidelně dopravují do školy pěšky, na kole či koloběžce nebo veřejnou dopravou a snížit tak dopravní zátěž před školami.

Zápis ze schůze žákovského parlamentu dne 20. 10. 2022

Zástupci školního parlamentu z jednotlivých tříd se opět v měsíci říjnu společně sešli, aby projednali s paní ředitelkou své připomínky, stížnosti, dotazy nebo nové nápady či prosby.

Nový projekt MAP III (Místní akční plán rozvoje vzdělávání III v území ORP Plzeň) by měl navázat v dalším roce na projekt MAP II. Jeho hlavním cílem je posilovat dobrou kvalitu vzdělání, zajistit lepší komunikaci a společná pravidelná setkávání aktérů vzdělávání v území nad aktuálními tématy, sdílení zkušeností a hledání dalších možností. Při pravidelných setkáních městského žákovského parlamentu budou našimi zástupci žákyně z 8.C Brázdová Ema a Havlovicová Amy.

Dne 28. listopadu se na hřišti ve vnitrobloku naší školy opět uskuteční akce „Jarmark pětadvacítky“. Chlapci z 6. ročníku budou zajišťovat občerstvení s kavárnou na okraji našeho hřiště. Děti na tento den vyrobí různé výrobky, podáván může být i výborný vánoční čaj nebo sladké pečivo. Žáci na schůzi navrhovali, aby finanční výtěžek z této akce směřoval do útulků pro zvířátka, do dětských domovů nebo pro maminky samoživitelky, do domova důchodců anebo na podporu Ukrajiny. V loňském roce peníze putovaly do fakultní nemocnice na dětské chirurgické oddělení a také do Centra Hájek u Šťáhlavic.

Tento školní rok se dne 30. listopadu pojede se žáky z 8. tříd na soustředění do předvánočního Norimberka, ve kterém budou mít možnost obdivovat krásy a památky tohoto města.

Zcela novou akcí na naší škole je projekt „Pěšky do školy“, do kterého jsme se zapojili na jeden den dne 20. září. Jednalo se o výzvu starším žákům a rodičům, aby se tento den dopravili do školy jinak než autem. Cílem projektu je ukázat, o kolik bezpečnější může být prostor před školou, pokud zde bude jezdit méně aut.

Ohledně parkování aut rodičů se žáky je před naší školou vybudován tzv. záliv, který zaznamenává výrazné zlepšení, kdy rodiče lépe a pružněji projíždí tímto místem, aby vysadili své děti před školou. Stále platí pravidlo, že do půl osmé mohou odcházet děti do družiny nebo klubu a ti žáci, kteří mají výuku dříve. Od 7,40 do 8,00 je nejvhodnější čas pro ostatní žáky přicházet do svých tříd.

Paní ředitelka opět upozornila členy žákovského parlamentu na schránku důvěry, kam mohou vnášet své připomínky, dotazy a prosby.