Rekonstrukce budovy školy

O hlavních prázdninách v roce 2009 se změnila naše pětadvacítka v jedno velké staveniště.

nová škola

Za pomoci finančních prostředků z ROP NUTS II Jihozápad /evropské fondy/ a Magistrátu města Plzně začala z důvodu očekávané výstavby více než 800 bytových jednotek v bývalém areálu vojenských kasáren na Slovanech a výstavby více než 100 rodinných domů v lokalitách Bručná, Černice a Koterov  nástavba školy.

Nástavbou školy vzniklo pro potřeby 25. ZŠ a 4. ZUŠ deset nových žákovských učeben, koncertní sál, školní dílna, informační centrum s knihovnou, dvě počítačové učebny, učebna výtvarné výchovy, výtah pro imobilní žáky, relaxační centrum, byla rozšířena a zmodernizována školní jídelna a kuchyně.

koncertní sál

Dostavbou školy, která měla být původně dokončena v prosinci 2010 . Vznikla moderní bezbarierová základní škola, kterou může navštěvovat 940 žáků ZŠ a více než 800 žáků ZUŠ.

Relaxační centrum budou využívat nejen žáci sportovních tříd, ale všichni žáci základní školy.

rekonstrukce 3
Výběrové řízení vyhrála a celou nástavbu provedla firma Bögl a Krýsl, k.s., závod Dobřany.

Další fotografie z průběhu rekonstrukce naleznete ve fotogalerii na našich webových stránkách.