Soutěž Zlatý Ámos 2018/19

7. 2. 2019 jsme byli se svým třídním učitelem na regionálním kole v soutěži o nejoblíbenějšího učitele ČR. Soutěž Zlatý Ámos se konala v Praze v Poslanecké sněmovně. Do soutěže se přihlásilo 57 učitelů z celé ČR. Pro přihlášení bylo třeba za naši třídu 9. A zaslat stručnou charakteristiku svého oblíbeného učitele, popis prožité příhody třídy a podpisy 100 osob.

V regionálním kole jsme pak museli obhájit svého třídního učitele Pavla Žižku před odbornou porotou. Připravili jsme si scénku na téma Muži v černém. Pan učitel vyhrál titul Plzeňský Ámos a postoupil do semifinále. Zlatý Ámos.cz - článek +  fotogalerie        Český pohled.eu - článek s charakteristikou

Zlatý Ámos

Semifinále se konalo 6. 3. 2019 na MŠMT v Praze, kde se utkalo 15 učitelů o postup do finále. Pan učitel Žižka v tomto kole obhajoval sám sebe. Na scénku jsme zapůjčili panu učiteli 3 předměty. Gumového hada, klaunský nos a namalovanou mývalí kočku. O těchto předmětech si pan učitel připravil krátké povídání.

Pan učitel do finále nepostoupil, ale podle jeho slov nekončí soutěž ziskem koruny, ale končí výhrou v srdcích svých žáků.

Valentýna Tichá, Dominik Lukáš a Teodor Laketič z 9. A

Jak se většinou dopravuješ do školy?

Pěšky26%
MHD41%