Bobřík informatiky

Předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství.

* Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
* Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
* Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
* Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.
* Soutěžení probíhá na počítačích, v počítačové učebně školy.

Každý soutěžící začíná se startovním počtem 60 bodů. Maximální počet bodů, které lze v testu získat, je 240 bodů. Úspěšným řešitelem je ten, kdo získá 150 bodů (tedy polovinu maximálního zisku).

U kategorie Mini je méně otázek. Proto je startovní počet 48 bodů, maximální počet bodů je 192. Úspěšný řešitel potřebuje získat 120 bodů (tedy polovinu maximálního zisku).

V letošním roce soutěžilo celkem 333 žáků z 1. i 2. stupně naší školy.

V kategorii Mini soutěžilo celkem 193 žáků ze 4. a 5. tříd. Úspěšných řešitelů bylo 80 a nejlepší z nich získali plný počet bodů, tj. 192.

V kategorii Benjamin bylo 5 úspěšných řešitelů ze 100 soutěžících. První z nich získal 184 bodů.

V kategorii Kadet soutěžilo 40 žáků z 8. a 9. tříd a úspěšných řešitelů z nich bylo 5. První získal 183 bodů z maximálních 192.
(Oliver Suda, Julie Králová, Ondřej Doubrava, Tereza Panošková a Lucie Šmolíková).

VYZKOUŠEJTE SI TEST NANEČISTO
Připravte se k soutěži na archivních testech z minulých let. Archivní testy najdete pod odkazem Archiv.
Bobří úlohy jsou více informatické než psaní na klávesnici nebo hledání na Internetu. Bobří úlohy se používají ve více než 40 zemích světa.

www.ibobr.cz