Mléko a ovoce do škol

Mléko do škol

Každý žák školy, který se do programu „Mléko do škol“ přihlásí, má nárok každý den výuky odebrat 250 ml dotovaného mléka.
Přihlásit a odhlásit odběr mléka je možné u paní Blanky Štanglové v bufetu školy.

Mléko a vybrané mléčné výrobky dodává do naší školy „Mlékárna KUNÍN“ na základě uzavřené smlouvy o spolupráci.
Projekt „Mléko do škol“ podporuje spotřebu mléka a mléčných výrobků za pomoci finančních
prostředků EU a ČR.

Mléko v Evropských školách

Maximální ceny jednotlivých podporovaných mléčných výrobků platné pro školní rok 2011/2012 stanovené Výměrem MF č. 04/2011 – pro běžný způsob distribuce:

- prodejní ceny pro žáky 25. ZŠ                Kravík mléčný            4,- Kč
                                                                       Kravík ochucený       5,- Kč
                                                                       Ovocný jogurt            4,- Kč

Ovoce a zelenina do škol

Dne 21.prosince 2009 schválila Vláda projekt „Ovoce do škol“ vymezený nařízením vlády č. 478/2009 Sb. o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních.
Úkolem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Úspěšné řešení uvedeného úkolu je postavena na širokém partnerství mezi rezortem školství, zdravotnictví a zemědělství.

V rámci evropského projektu „Ovoce a zelenina  do škol“ s finanční podporou EU zajišťujeme distribuci ovoce a zeleninu  i na naší škole.
Ovoce  a zelenina je určena pouze pro žáky 1. - 5. ročníků zcela zdarma. Každý žák má nárok na odběr tohoto bezplatného ovoce a zeleniny 1x za týden.
Ovoce a zelenina je vždy čerstvé. Ten den kdy, je přivezeno do školy, jej žáci obdrží.
Ovoce a zelenina  za chybějící žáky je předáno žákům ve třídě k okamžité konzumaci. V naší škole je výdej ovoce a zeleniny  zajištěn ve spolupráci se školní jídelnou.
 V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol vznikly internetové stránky www.ovocedoskol.szif.cz, kde můžete nalézt zajímavé informace.
Dodávky ovoce  a zeleniny :
záříříjenlistopadprosinecleden

únorbřezendubenkvětenčerven